خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

تأمل!

  من براي امامت اهليت ندارم!

  يکي از علما نقل می‌کرد: در يکي از ماه‌هاي رمضان به اتفاق چند تن از دوستان از حضور جناب محدث قمي تقاضا کرديم که در مسجد گوهرشاد مشهد اقامه نماز جماعت را تقبل کنند.

  با اصرار و پافشاري پذيرفتند. چند روز نماز ظهر و عصر در يکي از شبستان‌هاي آن مسجد به امامت معظم‌له برگزار شد و هر روز تعداد جمعيت نمازگزاران افزوده مي‌شد تا اينکه بر اثر اطلاع دادن جماعت نمازگزار به ديگراني که از اين امر هنوز باخبر نشده بودند تعداد مأمومين مرحوم قمي فوق‌العاده کثير شد.

  يک روز پس از آنکه نماز ظهر برگزار شد مرحوم قمي به من -که در صف اول و نزديک ايشان بودم- گفتند: من امروز نمي‌توانم نماز عصر بخوانم و رفتند و ديگر تا آخر ماه مبارک رمضان آن سال براي امر نماز نيامدند!!

  در موقع ملاقات و سؤال از علت ترک نماز جماعت، فرمودند: حقيقت اين است که در رکوع چهارم متوجه شدم صداي اقتداکنندگان از پشت سرم را که مي‌گفتند «يا الله! يا الله! يا الله! ان‌الله مع‌الصابرين» و اين صداها از محلي بسيار دور به گوش مي‌رسيد. اين توجه مرا به زيادي جمعيت اقتداکننده متوجه کرد و در من شادي و فرحي توليد کرد و خلاصه خوشم آمد که اين جمعيت اين اندازه زيادند!!

  بنابراين من براي امامت اهليت ندارم!

  *حاج حبیب‌الله بیگدلی (خیاط برخی علما)

  منابع:

  1-    کتاب‌های ناگفته‌های عارفان و داستان‌هایی از علما

  2-    سایت حکایات‌الصالحین


  این مطلب تا کنون 24 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : نماز ,الله ,جمعيت ,امامت ,علما ,اهليت ندارم ,امامت اهليت ,براي امامت ,امامت اهليت ندارم ,براي امامت اهليت ,
  تأمل!

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر