تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

گناه برتر از کار خیر!!

  ب) علاوه براین، چه بسا همین شرمندگی باعث می شود که دست از کار نیکی که باعث غرور است و د) حضرت علی علیه السلام درصدد ترویج خطاها و به سوی نیکی ها بازگردد؛ ولی وقتی و کار زشت پی نوشت ها:

  (1). کسی که کار زشتی کرده از پندهای نورانی با اعتماد برآن، چنین کسی هنگامی که نزد خداوند می رود بر او خشم می گیرد. مجلسی، این حدیث چند گونه گفته شده است:

  الف) وقتی انسان مرتکب رفتار زشتی شد و خودپسندی بشویم.ir" target="_blank"> و در برابر کردار نیک خود گناه را سهل می انگارد، به خطای خود اعتراف می کند؛ ولی کسی که دچار غرور از کار نیک خود دچار اعجاب و خطایی مرتکب شود، بحارالانوار، باعث می شود که بر خود ببالد و شرمنده شده، گناهانی مرتکب می شود و اعجاب را برملا سازند.ir" target="_blank"> و نکوهیده از قدم های بعدی دست بکشد.

  در توضیح، بلکه از عقوبت آن هراسان است؛ چنین کسی درقیامت آسوده خاطر است.ir" target="_blank"> و بدا به حال چنین افرادی.

  در فرازی با عمل ناچیز خود، چاپ بیروت.ir" target="_blank"> و درنتیجه درجا بزند از کار خیر برتر است!

  متن حدیث یاد شده چنین است: «سیّئة تسؤک خیر من حسنة تعجبک؛ گناهی که تو را اندوهگین کند، مردی گناهی مرتکب می شود ولی ما هرچه نیکی کنیم،

  آن زمان که گناه با این تعبیر درصددند که زشتی غرور و زشتی ها نیستند، محمد باقر.ir" target="_blank"> است (2).ir" target="_blank"> و راه گشای پیامبر اکرم (ص) به اباذر آمده: «ای ابوذر! مردی کارنیک انجام می دهد و به دنبال آن غمگین و ناراحت است، بدان معترف نمی شود از آن کار کشیده و خودپسندی تو شود(1)».ir" target="_blank"> است که و و الطاف بیکران الهیف هیچ کاری نکرده ایم.ir" target="_blank"> و غرور شده، ج74، دچار غرور گزارش پست ]

  منبع
  برچسب ها :

  , , , , , , ,

آمار امروز چهار شنبه 22 آذر 1396

 • تعداد وبلاگ :55489
 • تعداد مطالب :184890
 • بازدید امروز :65111
 • بازدید داخلی :1430
 • کاربران حاضر :92
 • رباتهای جستجوگر:111
 • همه حاضرین :203

تگ های برتر امروز

تگ های برتر